Czy zdarzyło Ci się, że nakręciłeś świetne ujęcie kamerą GoPro, chciałeś je wrzucić do Internetu, po czym okazało się, że jest rozmazane? Na szczęście takie sytuacje mogą należeć do Twojej przeszłości. Dobrą propozycją dla Ciebie będzie gimbal do GoPro.

Co to jest gimbal?

Gimbal to stabilizator kamery, który niweluje drgania ręki osoby, która nagrywa film. Poprawia to zdecydowanie jakość nagrywanego materiału. Pamiętaj, że gimbal to bardzo często zaawansowany układ czujników i sensorów, który jest w stanie utrzymać smartfona albo kamerę w bezruchu.

Jak to działa?

Nowoczesny gimbal może się składać z silników bezszczotkowych i żyroskopu, które odpowiednio wypoziomują Twój sprzęt i będą niwelować drgania przy nagrywaniu filmików. Gimbale dzielą się na trzy rodzaje: jednoosiowe, dwuosiowe i trójosiowe. Zastawiasz się teraz jaki gimbal wybrać do Twojej kamery GoPro? Oto kilka propozycji gimbali do Twojej kamery GoPro.

Stabilizator ręczny GoPro Karma Grip

Stabilizator ręczny GoPro Karma Grip to gwarancja najwyższej jakości obrazu bez żadnych drgań. Jest to trójosiowy gimbal, który pasuje do kamer z serii GoPro Hero. Jeśli dokupisz ramkę montażową, do gimbal będzie pasował także do starszych modeli kamery GoPro, takich jak GoPro Hero 4 Black i kamery GoPro Silver.

Gimbal GoPro Karma Grip posiada osobne zasilanie, które gwarantuje ok. 100 minut pracy urządzenia. Silnik pracuje prawie bezgłośnie, więc nie musisz się obawiać o zakłócenia w trakcie nagrywania Twojego filmiku. W rękojeści wbudowane są przyciski funkcyjne, które pozwalają na bezproblemowe sterowanie kamerą. Możesz zmieniać tryby, wyzwalać migawkę, włączyć nagrywanie filmu i nie tylko.

Gimbal GoPro Karma

Jeśli korzystasz z drona GoPro Karma, to w ofercie amerykańskiego producenta GoPro jest też gimbal GoPro Karma dedykowany do drona. Można go umieścić pod dronem Go Pro Karma lub połączyć z uchwytem GoPro Karma Grip i kręcić filmiki z ręki. Na pewno się przyda, jeśli chcesz mieć gwarancję niezapomnianych ujęć – zwłaszcza jeśli są to niezwykłe ujęcia z lotu ptaka kręcone z Twojego drona.